ProAsist Çözüm Ortakları
‘ProAsist doğru zamanda karşıma çıktı ve bana işimi yeniden sevdirdi, işimin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı.’
Özer KARABULUT Uzman Klima Teknik


Röportajı okuyunuz
İsminiz, firmanız ve işiniz?
Özer Karabulut. Bodrum Uzman Klima Teknik. Isıtma, soğutma, elektrik ve su grupları ile bağlantılı işler yapıyoruz. Kurumsal, küçük işletme ve bireysel müşterilere hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz, ağırlıklı olarak perakende sektöründen. Mudo, Marks & Spencer, Mango gibi giyim mağazaları, Gratis gibi kişisel bakım marketleri, ING gibi bankalar. Daha sayamadığım birçok firmayla çalışıyoruz.


ProAsist ile kaç yıldır birlikte çalışıyorsunuz?
ProAsist ile iş birliğimizin üçüncü yılı. Son bir yıldır, çözüm ortağı olarak sözleşmeli hizmet veriyorum. İlk iki yıl başka bir firmanın taşeronu olarak ProAsist’le çalışmıştım.


İşbirliğinizi nasıl tanımlarsınız?
ProAsist, benim için çok değerli bir firma. Şöyle anlatayım… İçinde bulunduğumuz sektör zor ve yıpratıcı bir sektör. Son yıllarda, sektörün doğasından dolayı işimden soğumuştum ve eskisi kadar keyif almıyordum. ProAsist doğru zamanda karşıma çıktı ve bana işimi yeniden sevdirdi, işimin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı.Birlikte yaptığımız işlerde, bana, ekibime, uzmanlığımıza değer verdiler, iyi bir meslek sahibi olduğumuzu hissettirdiler. Bize inandılar, güvendiler ve karşılığını da fazlası ile verdiler. O yüzden, ProAsist’in anlamlı bir yeri var bende.


Sizce, ProAsist’i diğer firmalardan ayıran en önemli özellikler neler?
ProAsist’i diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerden biri, teknik hizmetler sektöründe uzmanlaşmış olması ve işini gerçekten ciddiye alıyor olması. Yapım itibariyle ben ciddi çalışmayı seviyorum. ProAsist’de bu yaklaşım fazlasıyla var. Yaptığı her işi hakkını vererek yapıyor. İkinci sebep ise biraz evvel değindiğim konu. Değer görüyor olmam ve yaptığım işin karşılığını hakkıyla alıyor olmam. Sadece maddiyat değil manevi olarak da ben bu işin karşılığını alıyorum. Son olarak ta… hiçbir şekilde sorun yaşamıyoruz. Bizim sektörde tabii ki sorunsuz hiç bir şey olmaz ama, malzeme tedariğimi dahi çok iyi bir şekilde karşılıyorlar. Karşımda işi bilen birilerinin olması, aynı lisani konuşmamız büyük avantaj.


Hemen her gün yaşadığınız bir olay. Bir şirketin teknik alt yapısı tekledi, bunun o şirket için anlamı nedir?
Bir şirketin teknik alt yapısının kesintiye uğraması tabii ki o şirket için çok büyük önem arz ediyor. Sonuçta, orada bir yatırım var, emek var, maliyet var. Yani, orada dünyanın en iyi ürününü de satsanız, karanlık bir mağazada satamazsınız. Biz tam o noktada devreye giriyoruz. O ürünün müşteriyle buluşabilmesi, satışın tamamlanabilmesi için bizim o mağazayı aydınlatmamız gerekiyor. Ya da sıcak bir ortamda, müşteriye kaliteli hizmet veremezsiniz. Personel de o ortamda çalışmakta zorlanacaktır. Dolaysıyla, orada satılan ürünler kadar elektrik te önemli. Biz orada müşteriyle empati yapıp onların ihtiyaçlarını giderdiğimiz için iş devam ediyor. Bu müşteriler için çok önemli diye düşünüyorum.
Geri dön